HABERLER

POLİS MESLEK YÜKSEKOKULUMUZDA 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI GURURLA KUTLANDI
  24 Mayıs 2024

POLİS MESLEK YÜKSEKOKULUMUZDA 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI GURURLA KUTLANDI 

 

      “Türkiye’nin Gücü Gençliği” sloganıyla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 105. Yıl dönümünde Milli mücadelenin ilk adım şehri Samsunumuzda büyük bir coşku ile kutlanıyor. 2 Mayısta başlayıp 26 Mayısta sona erecek olan anma programı kapsamında birçok etkinlik tertip edildi. Yüksekokul Müdürümüz Polis Başmüfettişi 1.Sınıf Emniyet Müdürü Sayın Ogün ŞAHİN’in katılımı ve koordinesinde;

       18 Mayıs 2024 günü saat 20.30’da Yüksekokul öğrencilerimizin de katılım gösterdiği “1919 metre bayrak ve fener alayı yürüyüşü” (meşale ve bayrak taşıyan katılımcılarla Cumhuriyet Meydanına gençlik haftası yürüyüşü) adı altında Uğur Mumcu Parkından başlanıp İstiklal (Çiftlik) Caddesini müteakip 19 Mayıs Bulvarından Cumhuriyet Caddesine yürüyüş düzenlendi.

     19 Mayıs 2024 günü saat 09.20’de Yüksekokul personel ve öğrencilerimiz Tütün İskelesi – Kurtuluş Yolunda “Bayrak teslim törenine” katılım sağlamış, daha sonra protokol ve halkın yoğun katılımıyla saat 10.20’de İlkadım Atletizm Sahasına intikal ederek burada “Atatürk’ü anma ana programı” düzenlenmiştir. Programa Samsun Valimiz Sayın Orhan TAVLI, Samsun Milletvekilleri Sayın Çiğdem KARAASLAN, Sayın Av. Ersan AKSU ve Sayın Dr. Murat ÇAN, Garnizon Komutanı Sayın Gazi Tümgeneral Davut ALA, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Halit DOĞAN, Cumhuriyet Başsavcısı V. Sayın Mehmet Akif AKTAŞ, OMÜ Rektörü Sayın Prof. Dr. Yavuz ÜNAL protokol üyeleri gazilerimiz, vatandaşlarımız, gençlerimiz ve Polis Meslek Yüksekokulu personel ve öğrencilerimiz katılım sağladı. Program Sayın Valimiz Orhan TAVLI’nın konuşmaları ve gençlerimizin çeşitli gösterileriyle tamamlandı.  

        Sayın Valimiz Orhan TAVLI yaptığı konuşmada:
      “ Bugün milli mücadelenin ilk adım şehri Samsunumuzda Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurtuluşa ve Cumhuriyete giden yolda attığı ilk adımın 105. Yıldönümü ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlamanın onur, gurur ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.” dedi.

      19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı kapsamında 19 Mayıs günü saat 18.30’da Yüksekokul öğrencilerimizin de katılımıyla Çobanlı İskelesi önünden başlayıp sahil yolundan Atakum Gençlik Merkezi önüne kadar “1919 metre bayrak yürüyüşü” yapıldı. Yürüyüşe Samsun halkı da Türk bayraklarıyla birlikte yoğun bir katılım gösterdi.

                                                                                                                                                                                            

 


 

Haber Paylaş