HABERLER

“1919 BİTMEYEN YOLCULUK”
  20 Mayıs 2019

 

                                                                                                                         “1919 BİTMEYEN YOLCULUK”

                  Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsuna çıkışının ve Milli Mücadelenin 100. yılı sebebiyle T.C Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinatörlüğünde Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Samsun Valiliği iş birliğinde düzenlenen etkinlikler kapsamında hazırlanan “1919 Bitmeyen Yolculuk” 19 Mayıs 2019 pazar  günü saat:16.00’da Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonunda sahnelendi.

                  Dramatik sahne gösterimi tarzındaki projeyi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 100. Yıl Törenlerine katılmak için Samsun’da bulunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, TBMM Başkanı Mustafa ŞENTOP, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY, Bakanlar, Siyasi Parti Genel Başkanları ve vatandaşlar izledi.

                  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Kurtuluş Savaşında vatan için can veren aziz şehitlerimiz ve Kurtuluş Savaşının kahramanları için saygı mahiyetinde sahneye konan “1919 Bitmeyen Yolculuk ”farklı sanat dallarını da bir araya getirdi. Devlet Opera ve Balesi, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ve Güzel Sanatlar Genel Müdürlüklerince hazırlanan eserin sanat yönetmenliğini Devlet Halk Dansları Topluluğu Sanat Yönetmeni Yıldız Çankaya Sargın üstlendi.

                   Samsun Polis Meslek Yüksekokulumuzdan toplam 189 öğrencimizin sahne aldığı dramatik sahne gösterimini izleyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, oyuncuları ve programda emeği geçenleri, selamlama sırasında beraberindekilerle birlikte ayakta alkışladı.                                                                                                            

Haber Paylaş